Skip to content

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu mikronakłuwania?

Aktywne zmiany zapalne, ropne, ranki, które się nie goją, aktywna opryszczka wargowa. Mikronakłuwania nie przeprowadza się u kobiet w ciąży oraz u osób przyjmujących leki przeciwkrzepliwe. Należy także pamiętać o lekach z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak np. ibuprofen, nimesulid – powodują istotnie dłuższy czas krwawienia z ranek. Na właściwości agregacji płytek krwi bardzo istotnie mogą też wpływać także suplementy diety. Okazuje się, że osoby przyjmujące suplementy kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 w sytuacji zabiegu często prezentują objawy skazy krwotocznej. Dlatego tak ważne jest zebranie szczegółowego wywiadu.

Dr Marzena Lorkowska-Precht, ARTISMED

Czy zabieg SkinPen może być wykonywany przez cały rok?

Jak najbardziej. Mikronakłucia można robić o każdej porze roku w odróżnieniu od peelingów chemicznych i zabiegów laserowych uszkadzających naskórek – z uwagi na ryzyko przebarwień. W ciągu pierwszych 72 godzin po zabiegu należy unikać ekspozycji na światło słoneczne i w pielęgnacji dziennej używać kremu z filtrem .

dr Marzena Lorkowska-Precht, ARTISMED

Czy zabieg SkinPen jest bolesny?

Chociaż 3 miliony mikronakłuć brzmi groźnie, to zastosowane przed zabiegiem znieczulenie w kremie z lidokainą, sprawia że zabieg jest niemalże bezbolesny.
Zautomatyzowana i niebywale szybka praca igieł sprawia, że ogromna ilość nakłuć, w porównaniu do klasycznej mezoterapii wykonywanej strzykawką, jest prawie nieodczuwalna. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i lekkie pieczeniem, które ustępuje już następnego dnia. Wówczas skóra może być zaróżowiona, napięta jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zarówno po samym zabiegu, jak i w kolejnych dniach, stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regenerację skóry, które zaleca lekarz lub kosmetolog

dr Marzena Lorkowska-Precht, ARTISMED

Dlaczego mikronakłuwanie działa?

Podczas zabiegu SkinPen tworzy kontrolowane mikroranki, około 1600 podczas każdej sekundy. Powstałe mikrouszkodzenia zamykają się w ciągu 18 godzin, ale skóra po zabiegu dalej pracuje. Powstają nowe naczynia krwionośne, mnożą się fibroblasty, później rozpoczyna się produkcja nowego kolagenu. Stymulacja wywołana zabiegiem jest dlugotrwała, skóra ulega przebudowie jeszcze przez 6 miesięcy. Skutkiem remodelingu jest spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia, zmniejszenie widoczności porów, zniwelowanie drobnych przebarwień i redukcja blizn

dr Jakub Miszczyk, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

Jak przebiega zabieg SkinPen?

Początek przygody z mikronakłuwaniem zawsze powinien rozpocząć się od konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem medycznym. Ocena stanu skóry i analiza potrzeb pozwolą specjaliście określić właściwy plan leczenia. Przed zabiegiem skóra zostanie oczyszczona i znieczulona specjalnym kremem. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny. Nim rozpoczniemy właściwy zabieg wybieramy precyzyjną głębokość mikronakłuwania. Zmieniamy ją w zależności od leczonego problemu i obszaru zabiegowego. W czasie mikronakłuć na skórę podawany jest sukcesywnie specjalistyczny żel, który zapewnia komfort pacjenta i gładkie przesuwanie się głowicy po skórze. Na zakończenie zabiegu nałożony zostanie preparat nawilżający skórę i redukujący uczucie ściągnięcia, który pacjent otrzyma również do domu. Po jednym dniu od zabiegu można zacząć stosować preparat przeznaczony dla skóry po zabiegach.

dr Jakub Miszczyk, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

SkinPen – co wyróżnia zabieg przy użyciu tego urządzenia?

SkinPen to urządzenie medyczne pierwsze urządzenie do mikroigłowego nakłuwania skóry uzyskało certyfikaty, FDA, CE oraz Health Canada, a co najważniejsze certyfikat FDA, co czyni je jedynym takim urządzeniem dopuszczonym do użytku w USA. Certyfikacja FDA poprzedzona jest badaniami klinicznymi, takimi samymi jak na przykład w przypadku leków. Dzięki badaniom wiemy, że rezultaty zabiegu są przewidywalne, a efekty pewne.
SkinPen skutecznie walczy z oznakami starzenia, zmarszczkami, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami, a regeneracja skóry po zabiegu następuje szybciej niż w przypadku laserów czy peelingów chemicznych.
Niewątpliwym atutem urządzenia SkinPen jest jego kartridż 14 igieł wykonanych ze stali chirurgicznej pozostaje idealnie ostrych nawet przez 80 minut. Pozwala to na wykonanie zabiegu nawet na skórę twarzy, szyi, dekoltu i rąk. Specjalne zawory eliminują podciśnienie i zasysanie skóry podczas zabiegu, co minimalizuje ryzyko powstania siniaków. Głębokość nakłuć jest precyzyjnie kontrolowana z dokładnością do 0,25 mm, a automatyczne dostosowanie prędkości eliminuje odczucia szarpania czy ciągnięcia, które są przyczyną dyskomfortu pacjenta przy innych tego typu urządzeniach. Na bezpieczeństwo pacjenta wpływa również unikatowa szczelność obudowy i stosowany przy każdej procedurze jednorazowy, sterylny rękaw. Dzięki temu nie ma ryzyka przeniesienia bakterii czy wirusów.

dr Jakub Miszczyk, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

SkinPen – dla kogo jest ten zabieg?

SkinPen jest doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących prostego, naturalnego i nieinwazyjnego sposobu na znaczącą poprawę stanu swojej skóry. Daje bardzo dobre efekty w przypadku zmarszczek, blizn chirurgicznych, blizn potrądzikowych oraz rozstępów. Zabieg jest nieablacyjny (nie podgrzewa skóry), a przebudowa skóry po mikrouszkodzeniach odbywa się w naturalny sposób – wykorzystując mechanizmy naprawcze skóry. Delikatnie nakłuta skóra produkuje zwiększoną produkcję kolagenu, niezbędnego składnika zdrowej, jędrnej i promiennej cery. SkinPen polecany jest osobom, które chcą:
- wygładzić zmarszczki
- pozbyć się przebarwień
- zmniejszyć widoczność porów skóry
- ujędrnić wiotką skórę
- pozbyć się rozstępów
- zredukować blizny potrądzikowe i pooperacyjne
- zredukować oznaki starzenia
- odmłodzić wygląd dłoni
- przeciwdziałać oznakom starzenia

dr. Mikołaj Kubasik, Klinika Złotowska, Poznań

Jakie okolice mogą być poddawane zabiegowi SkinPen?

Zabieg SkinPen ma bardzo szerokie zastosowanie. Można go stosować na twarzy, szyi, dekolcie, dłoniach ale również na brzuchu, udach, pośladkach i innych częściach ciała, na których pojawiły się rozstępy lub wszędzie tam gdzie skóra straciła swoją jędrność lub mamy blizny pooperacyjne.

dr. Mikołaj Kubasik, Klinika Złotowska, Poznań

SkinPen – jak często trzeba powtarzać zabieg?

Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry. Zazwyczaj zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów mikronakłuwania w odstępie 4-6 tygodni. Pierwszych rezultatów można spodziewać się już po pierwszym zabiegu. Skóra staje się jędrna i napięta, a przebarwienia stają się jaśniejsze. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry u większości pacjentów konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu ale ich ilość i częstotliwość dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.

dr. Mikołaj Kubasik, Klinika Złotowska, Poznań

Kiedy najwcześniej po zabiegu można nałożyć makijaż?

Pełna regeneracja i przebudowa skóry w obszarze zabiegowym trwa nawet do kilku tygodni po zabiegu. Nie zalecam nakładania podkładu tego samego dnia jak i następnego po zabiegu. Powinien być to czas regeneracji oparty na postępowaniu pielęgnacyjnym z dostosowanymi kosmetykami – przyspieszającymi gojenie, ukojenie skóry, regenerację.

Kosmetolog Medyczny, Magda Suchan, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

Czy trzeba przygotować skórę do zabiegu SkinPen?

Przygotowanie skóry do mikronakłuwania jest zależne od wskazań i celu zabiegowego. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykluczyć przeciwwskazania, ustalić przebieg terapii jak również dobrać indywidualną pielęgnację domową i „po zabiegową”.

Kosmetolog Medyczny, Magda Suchan, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

Czy zabieg SkinPen można łączyć z innymi zabiegami?

Zabieg SkinPen można łączyć w terapiach zabiegowych. SkinPen stosuje się na różnych obszarach ciała. Igły wykonane ze stali chirurgicznej i ich długość nakłucia dobiera się indywidulanie w zależności od partii ciała i wskazań do zabiegu.

Kosmetolog Medyczny, Magda Suchan, Klinika DR SZCZYT, Warszawa

Szanowni Państwo

Strona www.skinpen.com.pl zawiera treści przeznaczone dla profesjonalistów, osób posiadających wykształcenie medyczne oraz dla przedsiębiorców zainteresowanych produktami sklepu w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Przechodząc do witryny www.skinpen.com.pl oświadczam,

że jestem świadoma/świadomy, że treści na stronie przeznaczone są wyłącznie dla profesjonalistów, oraz jestem osobą posiadającą wykształcenie medyczne, lub jestem przedsiębiorcą zainteresowanym ofertą w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.